6 nejkrásnějších šperků s laboratorními diamanty

21. června 2023

 Milovnice šperků, radujte se. Na trh postupně přichází laboratorní diamanty a vaše šperkovnice se tak může třpytit víc než kdykoliv předtím. Lab grown diamanty jsou opravdu skutečné diamanty vytvořené v kontrolovaném laboratorním prostředí.

Jejich cena je o několik desítek procent nižší a září stejně jako ty vytěžené. Proč je tomu tak? To si můžete přečíst v našem předchozím článku. Ale, ať už hledáte okouzlující náušnice, elegantní přívěsek nebo pokukujete po zásnubním prstenu, zajisté si zamilujete rozmanitost šperků stejně jako my. Pojďme se společně podívat na přehled 6 nejkrásnějších šperků s lab grown diamanty v hlavní roli.

Náramek od Vrai & Oro

Společnost VRAI byla založena v Los Angeles v roce 2014 a již dnes expanduje do celého světa, včetně Evropy a Číny. V celém sortimentu naleznete šperky s uměle vytvořenými diamanty, které vypěstovali ve své laboratoři. Šperky na první pohled zaujmou nekonvenčními designy a originálními brusy kamenů.

Prsten od firmy Brilliance

Za poslední tři desetiletí si firma Brilliance vybudovala pověst předního lídru na trhu v prodeji diamantů a zásnubních prstenů. Do své nabídky zařadila také laboratorní diamanty. Jejich prodejní síla tkví v tom, že si můžete prsten na míru nakonfigurovat dle vlastního uvážení – tzn. výběr zlata, diamantu i jeho tvaru. Co říkáte třeba na tento?

Rafinované náušnice od Clean Origin

Třetí generace přehodnotila 100 let starou strategii, opustila od těžených diamantů a zvolila ekologičtější a udržitelnější cestu. V roce 2017 vznikla značka Clean Origin, jejichž nabídku provází pouze laboratorně vytvořené diamanty. Cílem společnosti je vést šperkařský průmysl ke světlejší udržitelné budoucnosti. S etickými inovacemi, nejvyššími standardy kvality a vysoce odbornými znalostmi navrhují jemné šperky, které jsou v souladu s hodnotami společnosti.

Náhrdelník od MiaDonna

Anna-Mieke Anderson, rodačka z Nového Zélandu dlouhodobě žijící v Americe, patronka projektu The Green Diamond a zakladatelka firmy MiaDonna, toužila vnést do podnikatelské sféry, kde dominují především muži, moderní ženský nádech. Založila tak celosvětově obdivovanou, eticky šetrnou šperkařskou společnost, která i nadále posouvá hranice a vytváří společensky odpovědný diamantový průmysl. Nezamilovali byste se do bezel náhrdelníku?

Diamantový prsten od KLENOTA

Ani v českém rybníčku nejsme pozadu a pražský ateliér KLENOTA vytvořil krásnou kolekci, která snoubí tradiční řemeslo s technologickým pokrokem. Luxusní zlaté prsteny zdobí výrazné diamanty laboratorního původu vybroušené do netradičních tvarů. Kolekce se vyznačuje nadčasovým, okázalým designem a moderním nádechem.

Přívěsek od Tiami

A nesmíme opomenout firmu TIAMI. Mladou českou šperkařskou značku, která se specializuje na výrobu originálních šperků s udržitelnými laboratorně pěstovanými diamanty. V jejím čele stojí majitelka Gabriela Dědičová, která už od počátku svého podnikání věděla, že udržitelnost je pro ni ta správná cesta. Co říkáte na tento přívěsek?

Lesen Sie auch:

Plusy a mínusy laboratorně pěstovaných diamantů

Plusy a mínusy laboratorně pěstovaných diamantů

Pokud přemýšlíte nad výběrem zásnubního prstenu, jedna z otázek, kterou si musíte zodpovědět je, jaký diamant zvolit. Vybírat můžete z přírodního, ale i laboratorně vytvořeného diamantu, který v poslední době nabírá na popularitě. Přečtěte si náš obsáhlý článek, díky...

Moissanit vs. laboratorní diamant: Jaký je mezi nimi rozdíl?

Moissanit vs. laboratorní diamant: Jaký je mezi nimi rozdíl?

Ve světě šperků a luxusu se objevují nové alternativy k tradičním diamantům. Možná už jste slyšeli o moissanitech nebo lab grown diamantech, které jsou atraktivní jak pro šperkaře, tak i pro zákazníky. Avšak, přestože mohou na první pohled vypadat podobně, jsou mezi...

Rada odborníků: Jak poznat pravost laboratorních diamantů?

Rada odborníků: Jak poznat pravost laboratorních diamantů?

Laboratorně vytvořené diamanty jsou hojně vyhledávané díky jejich mimořádným vlastnostem a v porovnání s přírodními diamanty i výrazně nižší ceně. Abyste se nenechali napálit kubickou zirkonií nebo obyčejným sklem, pojďme se podívat na to, jak pravost lab grown...