Kde koupit ověřené diamanty laboratorního původu?

11. ledna 2024

Lab grown diamanty způsobily revoluci ve šperkařském průmyslu a nabízejí ekologickou a etickou alternativu k těženým diamantům. Mají stejné chemické i fyzikální vlastnosti jako přírodní diamanty, ale vznikají v kontrolovaném laboratorním prostředí pomocí nejmodernější technologie. S rostoucí poptávkou po udržitelných a bezkonfliktních drahokamech se stále více zákazníků obrací právě k laboratorně pěstovaným diamantům. 

Přemýšlíte, kde takové diamanty zakoupit? Podívejte se na náš přehled významných prodejců:

Brilliant Earth

Společnost Brilliant Earth, kterou v roce 2005 založili Beth Gersteinová a Eric Grossberg, je předním zastáncem a dodavatelem etických a ekologicky šetrných diamantů. Specializují se na bezkonfliktní diamanty, což znamená, že nabízejí jak laboratorně vyrobené, tak eticky vytěžené kameny, přičemž dbají na dodržování vysokých etických standardů. Společnost klade důraz na spravedlivé mzdy, bezpečné pracovní podmínky a ekologické postupy.

James Allen

James Allen je významným hráčem v diamantovém průmyslu. Společnost byla založena v roce 2006 a nabízí rozmanitou škálu eticky získaných diamantů. Je uznávána pro svou inovativní technologii, která zákazníkům umožňuje prohlížet 360stupňové snímky jednotlivých diamantů ve vysokém rozlišení, což výrazně prohlubuje zážitek z on-line nakupování.

Clean Origin

Třetí generace majitelů Clean Origin přehodnotila 100 let starou strategii, opustila od těžených diamantů a zvolila ekologičtější a udržitelnější cestu. S etickými inovacemi, nejvyššími standardy kvality a vysoce odbornými znalostmi navrhují jemné šperky, které jsou v souladu s hodnotami společnosti.

KLENOTA

KLENOTA je renomovanou českou značkou šperků, která je známá svým nádherným designem a důrazem na řemeslné zpracování. KLENOTA se specializuje na jemné šperky, včetně zásnubních prstenů a náušnic a klade důraz na nadčasovou eleganci a jedinečné, ručně vyráběné šperky. Jejich závazek k řemeslnému zpracování a důraz na detail je odlišuje od konkurence a nabízí zákazníkům zážitek prostřednictvím svých pečlivě vybraných kolekcí. Kolekce Le Grand, která se zaměřuje pouze na lab grown diamanty, je ukázkou spojení tradičního řemesla s technologickým pokrokem.

Vrai

Společnost VRAI byla založena v Los Angeles v roce 2014 a již dnes expanduje do celého světa, včetně Evropy a Číny. Jako přední online prodejce laboratorně pěstovaných diamantů dbá při výrobě na minimální dopad na životní prostředí a v porovnání s konkurencí ve šperkařském průmyslu nabízí vysoce kvalitní diamanty.

Helzberg Diamonds

Helzberg Diamonds nabízí nabízí jak tradiční těžené diamanty, tak i jejich laboratorně vyrobené alternativy. Pokud hledáte nadčasové a zodpovědně získané diamantové šperky, pak je tato eticky šetrná šperkařská společnost, která i nadále posouvá hranice a vytváří společensky odpovědný diamantový průmysl, vhodnou volbou.

Přečtěte si také:

Plusy a mínusy laboratorně pěstovaných diamantů

Plusy a mínusy laboratorně pěstovaných diamantů

Pokud přemýšlíte nad výběrem zásnubního prstenu, jedna z otázek, kterou si musíte zodpovědět je, jaký diamant zvolit. Vybírat můžete z přírodního, ale i laboratorně vytvořeného diamantu, který v poslední době nabírá na popularitě. Přečtěte si náš obsáhlý článek, díky...

Moissanit vs. laboratorní diamant: Jaký je mezi nimi rozdíl?

Moissanit vs. laboratorní diamant: Jaký je mezi nimi rozdíl?

Ve světě šperků a luxusu se objevují nové alternativy k tradičním diamantům. Možná už jste slyšeli o moissanitech nebo lab grown diamantech, které jsou atraktivní jak pro šperkaře, tak i pro zákazníky. Avšak, přestože mohou na první pohled vypadat podobně, jsou mezi...

Rada odborníků: Jak poznat pravost laboratorních diamantů?

Rada odborníků: Jak poznat pravost laboratorních diamantů?

Laboratorně vytvořené diamanty jsou hojně vyhledávané díky jejich mimořádným vlastnostem a v porovnání s přírodními diamanty i výrazně nižší ceně. Abyste se nenechali napálit kubickou zirkonií nebo obyčejným sklem, pojďme se podívat na to, jak pravost lab grown...